Оперний театр - центр музичного життя Одеси

01 травня 2020

«Віденський торт». Так жартома Оперний театр називають одесити. Унікальне творіння австрійських архітекторів - одна з головних визначних пам'яток міста. Прославлені музиканти і оперні співаки, балетні та театральні трупи зі світовою популярністю вважають за честь виступати на його сцені.

Багатогранна історія одеського Оперного театру

Перший театр в Одесі, архітектором якого став француз Том де Томан, був побудований ще в 1809 році. А в лютому наступного року відбулося його відкриття. Зал театру був розрахований всього на 800 глядачів. Причому 700 з них дивилися постановки стоячи через брак крісел. Саме тут насолоджувався театральним мистецтвом Пушкін, який проживав в Одесі в 1823-24 рр.

orig.jpg

Театр постійно перебудовували і покращували. І коли останні роботи були закінчені, через 2 дні будівля згоріла. Тільки через 11 років почалося будівництво сучасного Оперного театру за проектом віденських архітекторів. Допомагали Г.Гельмер і Ф.Фельнер одеські архітектори і архітектор міста А.Бернардацці. И 1 жовтня 1887 року театр відкрився для перших відвідувачів з уривка з драми «Борис Годунов».

Сучасних глядачів вражає велич фасаду і вишукане оформлення інтер'єру театру.

Перше, на що звертаєш увагу, коли дивишся на фасад будівлі Оперниого театру:

  • ▻ Мельпомену на колісниці, яка підноситься зверху, - богиню мистецтва;

  • ▻ по обидва боки від входу розташовані скульптурні композиції, які уособлюють трагедію і комедію;

  • ▻ фронт театру прикрашають бюсти легендарних творців музики, поезії, театральних шедеврів.

До речі, для відкриття театру була спеціально побудована перша електростанція в Росії. Це за часів, коли електрика в Одесі була великою рідкістю.

Перед Оперним театром розмістився оригінальний сквер - продовження Театральної площі і прохід на Приморський бульвар. У центрі скверу відроджений фонтан з поліхромним підсвічуванням, навколо клумби з квітами, скульптурні композиції. Це улюблене місце туристів для фотозйомки.

Внутрішнє оздоблення Оперного театру Одеси

Зал Оперного театру, розрахований на 1600 місць, - поєднання б'є через край урочистості і розкоші в стилі французького рококо. Він декорований витонченими рослинними ліпленням з позолотою. Стеля, перекриття оркестрової ями, галереї і ложі обвиває ажурне мереживо. Помпезності внутрішньому оздобленню додає велика кількість мармуру і дзеркал, сяйво кришталю, обробка з темно-малинового оксамиту.

operniy_02_1200.jpg

Піднявши голову, ви побачите оригінально розписану стелю з величезною 2-х тонною люстрою посередині. Для розпису були обрані сцени з творів Шекспіра. Це фрагменти зі «Сну в літню ніч», «Гамлета», «Зимової казки».

Не поступається кращим театрам Європи планування, а також функціональність Оперного:

  • ▻ конструкція будівлі у формі підкови забезпечує чудову акустику;

  • ▻ завдяки продуманому розташуванню крісел, в партері, на бельетажі, в амфітеатрі і на «гальорці» чути навіть шепіт акторів;

  • ▻ сучасне освітлення створює прекрасну видимість і особливу атмосферу на сцені.


Що показують в одеському Оперному театрі



На підмостках Оперного театру Одеси оживають, як легендарні вистави, так і сучасні постановки. Що стали історією «Жизель», «Турандот», «Ріголетто», «Севільський цирульник» не зникають з репертуару театру. Крім цього тут проходять:

  • ▻ виступи оперних співаків зі світовою популярністю, балетних труп;

  • ▻ концерти симфонічної та органної музики;

  • ▻ тематичні фестивалі, творчі вечори;

  • ▻ музичні казки, балети-пантоміми, спектаклі для дітей;

  • ▻ виступи зарубіжних, українських виконавців і ін.

g-3-4046-3.jpg

Репертуар різноманітний і розписаний на кілька місяців вперед. Завдяки доступними цінами, квитки в Оперний театр розкуповуються миттєво. Особливо на популярні вистави і топові події. Тому краще заздалегідь подбати про їх придбання.

Зробити це можна в касах театру або на спеціалізованих сайтах. Каси працюють щодня, крім понеділка. За годину до початку можна купити квиток на найближчу виставу. Також передбачено бронювання або придбання електронних квитків на сайті. Вони дійсні, як і звичайні.

Для всіх бажаючих дізнатися про театр більше, професійні гіди проводять екскурсії з відвідуванням музею по п'ятницях і суботах. Ціна квитка - 150 грн на годину за одну людину або 3090 грн на годину для групи до 20 осіб. Дозволені фотосесії за додаткову плату, в тому числі весільні.



Комментарии

https://www.youtube.com/watch?v=