Парк Шевченка в Одесі

30 серпня 2021 року

Це один із найстаріших і найбільших парків міста. У ньому сконцентровано багато пам'яток, є Лунапарк, Зелений театр, стадіон “Чорноморець”, працює пункт прокату індивідуального електротранспорту. З парку можна вийти до дельфінарію та пляжу Ланжерон, а також на трасу Здоров'я. До парку примикає невелика, одна з найкрасивіших вулиць міста – Маразлієвська. На Маразлієвській розташований театр на Чайній, всесвітній клуб Одеситів. Словом, до парку Шевченка зайти точно варто. По дорозі до парку можна побачити кілька визначних пам'яток, в самому парку теж, а потім спуститися до моря і дельфінарію.

Де розташований парк Шевченка


На карті межі парку обмежені Лідерсівським бульваром, Маразліївською та Успенською вулицями. Географія парку велика. Але найчастіше одесити потрапляють до парку двома способами:


- приїжджають автомобілем до пам'ятника Невідомому Матросу. Там є невелике паркування, де можна безкоштовно залишити машину. І це найближчий шлях до одеського лунапарку;


- громадським транспортом доїжджають до Канатної вулиці, і з неї прямують до пам'ятника Т.Г. Шевченка. Так можна зайти в Зелений театр, потрапити на якийсь ярмарок/виставку/лекцію.


Історія створення та історичні пам'ятки парку


1795 року на нинішній території парку Шевченка було збудовано фортецю, яка не простояла і 20 років. Вона була зруйнована під час чергової російсько-турецької війни. Однак від фортеці збереглася порохова вежа та аркада. Наразі це місце відреставрували, воно відмінно підходить для невеликої фотосесії. На честь відвідування Одеси російським імператором Олександром II було посаджено дуб, який зростає досі. Історія свідчить, що імператор посадив дуб власноруч.Також у парку є вінтажні кіоски з морозивом, кавою та закусками. Коли проходиш повз них, то здається, що потрапляєш у минуле.Інфраструктура парку Шевченка


- Зелений театр (літній) - відмінне місце, де за хорошої погоди можна відвідати культурний захід, пригоститися веганською їжею або величезною піцею, випити смузі, комбучу чи вино.


- Лунапарк з невеликою версією американських гірок, найвищим у місті колесом огляду, кімнатою страху та десятком невеликих атракціонів. Діти просто люблять вінтажну карусель – прикрасу парку Шевченка.У парку працює прокат індивідуального електротранспорту "Цитрус". Можна взяти в оренду велосипед, моноколесо, гіроборд та покататися на ньому трасою Здоров'я. Щоб здати транспорт на пункт, повертатися не обов'язково. Можете доїхати до Аркадії, там теж є пункт прокату і вже так здати взятий в оренду транспорт.


Жодних водних розваг у парку немає, тому влітку варто поїхати до аквапарку "Одеса" - найбільшого аквапарку на півдні України. Тут 6 басейнів, кілька великих зон для засмаги та десятки розваг.Коментарі

https://www.youtube.com/watch?v=