Парк Перемоги в Одесі

31 серпня 2021

Парк Перемоги – один із найкрасивіших парків міста, розташований вздовж однієї з головних транспортних магістралей міста – проспекту Шевченка. Цей парк ще вважається дендрарієм, тут можна зустріти рідкісні види дерев та чагарників. Ландшафт парку різноманітний - є штучна водойма, пагорби та різкі спуски. У парку багато затишних куточків, він обладнаний освітленням, лавками. Жителі Малого Фонтану люблять проводити тут час.

Де розташований парк Перемоги


Парк Перемоги займає велику територію на карті міста – між проспектом Шевченка та вулицею Говорова. З інших боків парк оточений Шампанським провулком та вулицею Академічною. Один із головних входів у парк знаходиться на площі 10 квітня, другий вхід – навпроти Палацу спорту. Також у парку знаходиться міський бювет, якраз навпроти кутового входу з боку вулиці Говорова. До парку можна доїхати на 5 трамваї – від автовокзалу. залізничного вокзалу та Привозу. Від моря з боку Аркадії довезе також 5 трамвай. По проспекту Шевченка курсує безліч маршрутних таксі, тролейбуси, тож до парку можна доїхати з будь-якого району міста.Історія створення парку Перемоги


Це один із молодих парків міста, він був відкритий у 1971 році. При відкритті парк закінчено не був, і роботи з благоустрою тривали ще довгі роки. Парк можна побачити у деяких фільмах радянських часів. Наприклад, у фільмі "Пригоди Електроніка". Саме тут, біля паркової водойми, знімалася сцена із собаками.


Парк Перемоги у цифрах:
- територія парку 48,8 га; - загальна довжина водойм 700 м; - загальний об'єм води 31 000 м3.


Інфраструктура парку Перемоги


У парку влітку працює великий батутний парк для дітей. Він знаходиться на водоймі, потрапити до нього можна по містку.Будь-якої пори року дітям доступні безкоштовні розваги - майданчики з гірками, гойдалками, пісочницями. Вони розташовані в різних куточках парку, з якого боку ви не зайшли б. Ще діти дуже люблять спостерігати за качками, черепахами та годувати голубів. Також у водоймищі можна побачити і лебедів, яких люблять годувати гості парку.У тій частині парку, що знаходиться біля площі 10 квітня, є і голубник. Окрім голубів, тут мешкають і цісарки. Пташиний будиночок знаходиться за ґратами, так що доторкнутися до птахів не можна, можна тільки помилуватися.


Кожен вход у парк має пересувні кав'ярні, де можна купити чай або каву, печиво та інші солодощі, мильні бульбашки та невеликі іграшки.Любителі спорту можуть піти на картинг або пограти у баскетбол. Ця зона знаходиться ближче до того кута парку, де Академічна вулиця перетинає вулицю Говорова. Там же знаходиться і невеликий лунапарк із гойдалками/каруселями для дітей. До речі, в зимовий час, коли ставок замерзає і перетворюється на гігантську безкоштовну ковзанку. Жаль, це буває не кожної зими.На території парку працює незвичайне кафе TREF, яке розташоване у будівлі колишнього кінотеатру.

Коментарі

https://www.youtube.com/watch?v=